Zámky a hrady

 • Vízmburk - zřícenina hradu

  Zřícenina středověkého hradu nad údolím Úpy u Havlovic.

  Při archeologickém průzkumu byl hrad doslova vykopán ze země. V současné době probíhá snaha o oživení hradu.

  Archeologické nálezy jsou k vidění v nedalekém úpickém muzeu.

   

 • Ratibořice (národní kulturní památka)

  Zámeček je znám především jako letní sídlo Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňská jako romantické sídlo v empírovém slohu. Historické interiéry přibližují 19. a počátek 20. stol., v zámku jsou soustředěny pozoruhodné obrazové kolekce, grafika, sklo, porcelán, nábytkové sestavy a další předměty z 19. století. V červnu a v adventním čase vás zámkem provedou dobově oděné postavy inspirované knihou „Babička" spisovatelky Boženy Němcové.

  Kontakt:
  tel. +420 491 452 123
  www.zamek-ratiborice.cz

 • Náchod (národní kulturní památka)

  Rozsáhlý stavební komplex s pěti nádvořími dominuje městu. Dnešní podoba pochází z přelomu 16. a 17. stol., kdy byly provedeny úpravy v renesančním a raně barokním slohu. K nejcennějším exponátům zámku patří bruselské tapiserie, unikátní je rozsáhlá sbírka barokních zátiší. Možnost vstupu na zámeckou věž (výhled na město a okolí). Zajímavou atrakcí jsou medvědi Ludvík a Dáša v zámeckém příkopu.

  Kontakt:
  tel. +420 491 426 20
  www.zameknachod.cz

 • Nové Město nad Metují (národní kulturní památka)

  Zámek tvoří jeden architektonický celek s náměstím. Poslední přestavba byla svěřena vynikajícím architektům – Jurkovičovi a Janákovi. Zámek je ukázkou adaptace historického objektu na moderní bydlení a zároveň kvalitním příkladem spojení historické a novodobé výzdoby a zařízení. Na dnešní podobě části interiérů ve stylu secese a art deco se podíleli přední čeští umělci. Na objekt navazuje zámecká zahrada s dřevěným krytým mostem.

  Kontakt:
  tel. +420 491 470 523
  www.zameknm.cz


TOPlist window.smartlook||(function(d) { var o=smartlook=function(){ o.api.push(arguments)},h=d.getElementsByTagName('head')[0]; var c=d.createElement('script');o.api=new Array();c.async=true;c.type='text/javascript'; c.charset='utf-8';c.src='//rec.smartlook.com/recorder.js';h.appendChild(c); })(document); smartlook('init', 'c51020fb345c635540fc4d494b6f2d9e593b924d');