Skalní lezení

Pro vyznavače skalního lezení jsou magnetem pískovcové skály. Jedná se především o Adršpašsko-teplické skály, Křížový vrch, Bischofstein – Jiráskovy skály, Góry Stolowe, Ostaš a Broumovské stěny.

Horolezectví je povoleno horolezcům registrovaným v ČHS nebo v organizacích začleněných do UIAA, a to jen ve vymezených skalních oblastech nebo pod vedením instruktora lezecké školy.

Pískovcové oblasti jsou pro své přírodní hodnoty vyhlášeny národními přírodními rezervacemi. Některé části skalních měst jsou pro skalní lezení zcela uzavřeny nebo je lezení v nich časově omezeno (informace nutno předem ověřit na www.horosvaz.cz - sekce Ochrana přírody)!


TOPlist window.smartlook||(function(d) { var o=smartlook=function(){ o.api.push(arguments)},h=d.getElementsByTagName('head')[0]; var c=d.createElement('script');o.api=new Array();c.async=true;c.type='text/javascript'; c.charset='utf-8';c.src='//rec.smartlook.com/recorder.js';h.appendChild(c); })(document); smartlook('init', 'c51020fb345c635540fc4d494b6f2d9e593b924d');