Pěší turistika

Pěší turistikaPři svých toulkách regionem oceníte dobře značené turistické trasy, které vás zavedou nejen na všechna atraktivní místa, ale i na místa někdy neprávem opomíjená. Značky nechybějí ani v úzkých skalních roklinách. Na svých cestách se seznámíte s přírodními a kulturními památkami celé oblasti. Při přechodech Broumovských stěn, Javořích hor nebo Jestřebích hor vás nadchnou nádherné výhledy do okolní krajiny. Z některých dohlédnete až na Sněžku nebo na Kralický Sněžník. Nejvýznamnější najdete v našich odkazech.

Cykloturistika

CykloturistikaCyklistům slouží síť cyklotras, které jsou v terénu dobře značeny a doplněny informačními panely a odpočívadly. Pokud patříte mezi zdatnější cyklisty, jsou pro vás připraveny náročnější trasy v oblasti Broumovských stěn, kde se také každoročně jezdí jeden z nejtěžších českých MTB maratonů Rallye Sudety. Méně zdatní cyklisté rádi zavítají např. do okolí Nového Města nad Metují a Jaroměře.

V létě můžete využít cyklobusů, které vás zavezou na atraktivní turistická místa a zase zpátky. Zapůjčení kola přímo na nádraží nabízí České dráhy ve vlakové stanici Česká Skalice. Vypůjčené kolo vrátíte zase ve Skalici nebo ve stanicích Červený Kostelec a Náchod.

Cyklobusy

Cyklobusy Kladským pomezímPoznejte krásy kraje ze sedla vašeho jízdního kola nebo během pěšího výletu. Nechte auto doma a využijte přepravy cyklobusů, které vás dovezou do atraktivních míst Kladského pomezí nebo Gór Stolowych v Polsku.

Možností výletů se nabízí nepřeberné množství.

Cyklobusy jsou v provozu o víkendech a svátcích v měsících květen - září.

Linka Hradec Králové - Adršpach - Pomezní boudy od 1. 7. do 31. 8. včetně pracovních dnů.

Informace o cyklobusech do Orlických hor a Krkonoš najdete na www.orlickehory.eu a www.krkonose.eu.

 

 


TOPlist window.smartlook||(function(d) { var o=smartlook=function(){ o.api.push(arguments)},h=d.getElementsByTagName('head')[0]; var c=d.createElement('script');o.api=new Array();c.async=true;c.type='text/javascript'; c.charset='utf-8';c.src='//rec.smartlook.com/recorder.js';h.appendChild(c); })(document); smartlook('init', 'c51020fb345c635540fc4d494b6f2d9e593b924d');